Kategorie: Novinky

Jak jiná byla Jiná vína

vydáno: 13.9.2013

Jak jiná byla Jiná vínaMoc pěkná akce, sluníčko a lokace v Modřanech přilákalo více navštěvníků než organizátoři čekali a záhy došly degustační sklenice, ale to nevadilo a atmosfera byla zářivá. Panovala tam jistá spiklenecká nálada a potkal jsem zde i několik známých, které jsem tam ani nečekal. Některá vína byla objevem a některá zase zklamáním. Tak to chodí. Více o akci a organizátorech na stránkách akce http://www.jinavina.cz/. Příští rok se zase uvidíme!

Co napsali jiní o našich vínech:

Jiźní svah (http://www.jizni-svah.cz/2013/09/jina-vina-potreti-tentokrat-v-modranech.html)

"Potěšilo vinařství Porta Bohemica z Velkých Žernosek, ty musím začít sledovat (spontánní fermentace, minimum síry, ležení na jemných kalech a batonáž, kontakt se slupkami, …). Bezva srovnání byl především Müller-Thurgau ve třech ročnících. Stále v bezva kondici květinovější lehčí ročník 2010 (#47), plnější důraznější ročník 2011 (#48) a nejkomplexnější, důrazný, plnější, květinovo-ovocitý skvělý ročník 2012 (#49). Ten bych chtěl i domů a jelikož stojí u vinařství jen 120 korun, nejspíš půjde touhu snadno splnit."

 

Evas: (http://evas.blog.cz/1309/jina-vina-2013)

"Fajn byly vzorky z vinařství Porta Bohemica z Velkých Žernosek, zajímavé bylo především srovnání tří ročníků Müller-Thurgau, kde byl jasně vidět rozdíl mezi lehkým, svěžím, ale jednodušším vínem ročníku 2010, plnějším a vyváženějším ročníkem 2011 a na vůně i chutě bohatým plným ročníkem 2012. Ze vzorků vinařství Porta Bohemica mě zaujalo i Cuvée Pinot noir/Svatovavřinecké 2012, příjemné ovocně vonící víno s příjemnou chutí, lehce pitné, čisté."

 

Vážíme si zájmu o naše vína a jsme rádi, že dost lidí má podobný názor na to, jak má vypadat přírodní neznásilněné víno a jak se pěkně může vyvíjet. Upřimně, to porovnání ročníků MT bylo dáno se záměrem. Moc se nám libí, jak se MT posouvá od primární ovocitosti od mladého ročníku 2012 k delikátnějším vůním, které připomínají pinotové a ryzlinkové prarodiče. MT není jen na rychlé vypití, ale jistě se dá 3-5 let nechat zrát. Bohužel pěkné ročníky 2008 a 2009 jsou již v pánu a nemůžeme to demostrovat.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.